İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Malatya Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

TAMP-Malatya kapsamında Müdürlüğümüz personeline AYDES Eğitimi düzenlendi 12 Ekim 2018
foto
TAMP-Malatya kapsamında Müdürlüğümüzün hazırlamakta yükümlü olduğu 8 Hizmet Grubu Planlarını hazırlayan ve AYDES kullanıcısı olan personelimize enformasyon memuru Halil BEYAZIT tarafından AYDES eğitimi verildi. 4 gün süren eğitimin son gününde taslak olarak hazırlanan TAMP-Malatya Senaryosu tüm hizmet grubu AYDES kullanıcısı olan personel tarafından AYDES üzerinden uygulamalı olarak gerçekleştirildi.
[Devamı]
Türkiye Afet Müdahale Planı kapsamında Şanlıurfa ilinde AYDES Eğitimi düzenlendi 05 Ekim 2018
foto
Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) kapsamında; bölgesel düzeyde tüm AYDES kullanıcılarının sistemi etkin bir şekilde kullanılabillmesı amacıyla Müdürlüğümüzün sorumluluğu kapsamındaki Şanlıurfa ilinde, Müdürlüğümüz personeli enformasyon memuru Halil BEYAZIT tarafından Şanlıurfa AFAD İl Müdürlüğü personeline ve diğer Hizmet Grubu AYDES kullanıcısı personele AYDES eğitim verildi.
[Devamı]
T.C.GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞINA BAĞLI GENÇLİK MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜNDEKİ PERSONEL VE GÖNÜLLÜLERE EĞİTİM VE TATBİKAT 12 Eylül 2018
foto
T.C.Gençlik ve Spor bakanlığına bağlı Gençlik Merkezi Müdürlüğünde görev yapan personel ve gönüllü gençlere yönelik 8-9 eylül tarihlerinde; Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının ve İl Afet ve Acil durum Müdürülüğünün kuruluşu ve görevleri hakkında bilgilendirme ,Temel afet bilinci (farkındalık),yangın önleme ve söndürme,yangın söndürme cihazlarının kullanımı,deprem ve yangın tahliyesi,şüpheli paket,KBRN (kimyasal,biyolojik,radyolojik,nükleer) konularında farkındalik ve bilinçlendirme eğitimi yapılarak eğitim sonunda Arama ve Kurtarma aracı ve Kurtarma aracındaki ekip ve akipmanlar uygulamalı olarak anlatıldı.yangın söndürme tatbikatı yapılarak eğtimimiz tamamlanmış oldu.
[Devamı]
TAMP-Malatya kapsamında Yerel Düzey Hizmet Grubu Operasyon Planı Hizmet Grubu Sorumluları ile görüş ve değerlendirmelerde bulunuldu 11 Eylül 2018
foto
Malatya Afet Müdahale Planının alt planları olan ve kurum ve kuruluşlar tarafından hazırlanan Yerel Düzey Hizmet Grubu Operasyon Planlarının hazırlanması ve uygulamasından sorumlu Hizmet Grubu Sorumluları ile görüş ve değerlendirmelerde bulunmak üzere 11.09.2018 tarih ve saat 14:00' de Malatya Afet ve Acil Durum Müdürlüğü toplantı salonunda İl Müdürümüz Mustafa TÜRKER başkanlığında toplantı yapıldı.
[Devamı]
Personelimiz İleri Sürüş Teknikleri Eğitimi Aldı 10 Eylül 2018
foto
Kurumumuz personeli Fırat Kalkınma Ajansı destekli İleri Sürüş Teknik eğitimi aldı.
[Devamı]
MÜDÜRLÜĞÜMÜZ BÜNYESİNDE STAJ YAPAN ÖĞRENCİLERİN STAJ FAALİYETLERİ 31 Temmuz 2018
foto
müdürlüğümüz bünyesinde dönem stajlarını tamamlayan Acil durum afet yönetimi ve sivil savunma itfaiyecilik bölümü öğrencileri İl Müdürümüz Mustafa TÜRKER tarafından katılım belgesi verildi. ve staj süresince müdürlüğümüzün öğrenci arkadaşlara neler kattığı ve hangi konularda bilgi sahibi oldukları ve öğrenci arkadaşlarında görüşleri alınarak eğitim faaliyetleri kapsamında daha iyisini nasıl yaparız konusunda bilgi alışverişinde bulunuldu.öğrencilere gelecekten beklentileri, hedefleri, konusunda il müdürümüz tarafından fikir alışverişi yapıldı staj süresi boyunca İl Müdürümüz öncülüğünde EĞİTMEN personellerimiz tarafından öğrencilerimize uyguladığımız eğitim programı;
[Devamı]
MALATYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İTFAİYE EKİBİ VE STAJER ÖĞRENCİLERLE BERABER MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜ ZİYARETİ 31 Temmuz 2018
foto
Malatya büyükşehir belediyesi itfaiye personeli ve itfaiye bünyesinde staj yapan sivil savunma ve itfaiyecilik bölümü ve acil durum afet yönetimi bölümü öğrencileri ile beraber kurumumuzu ziyaret ederek il müdürümüz Mustafa TÜRKER ziyarette duyduğu memnuniyeti dile getirerek öğrenci arkadaşlara kurumumuzun çalışma sistemi,işleyişi, kurumumuz bünyesinde yapılan iş ve işlemler arama ve kurtarma ekibinin görevleri müdahale kapasitemiz konusunda bilgilendirme yapıldı. ayrıca araçlarımız ve araçlarımızdan bulunan ekip ve ekipmanlar tanıtıldı. AFAD VE İTFAİYE ekiplerimizin ilimizde meydana gelen olaylara ortak müdahale konusunda bilgi alışverişinde bulunuldu. ve temel afet bilinci farkındalık eğitimlerimiz anlatıldı.ve afet bilinci broşürlerimiz ve kitaplarımız arkadaşlara dağıtıldı.son olarakta...
[Devamı]
Malatya AFAD personeli Futbol Turnuvasına katıldı 22 Mart 2018
foto
Malatya AFAD personeli Futbol Turnuvasına katıldı
[Devamı]
DEPREM VE YANGIN TATBİKATI 12 Mart 2018
foto
deprem haftası etkinlikleri kapsamında senaryo gereği Malatya ilimiz genelinde 6.5 şiddetinde 30 saniye süren deprem meydana geldiği varsayılarak Battalgazi Avni Kığılı Kız Anadolu İmam Hatip lisesinde AFAD,İNOSAR,UMKE,İTFAİYE,44 MİLKUT,112 ekiplerinin katıldığı deprem ve deprem sonrası çıkabilecek yangınlara karşı yangın tatbikatı gerçekleştirildi.
[Devamı]
TEMEL AFET BİLİNCİ-TAHLİYE 06 Mart 2018
foto
Afete hazır okul projesi kapsamında Ş.K.Ö Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi öğretmenleri ve öğrencilerine Temel Afet Bilinci farkındalık,tahliye,ilimizin afetselliği olası afetlere karşı alınabilecek önlemler, doğru davranış şekilleri (ÇÖK-KAPAN-TUTUN) tahliye konularında eğitim verilerek eğitim sonunda okul yönetiminin kontrolünde tahliye tatbikatı gerçekleştirildi.
[Devamı]
Sayfalar: 123