İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Malatya Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

MÜDÜRLÜĞÜMÜZ BÜNYESİNDE STAJ YAPAN ÖĞRENCİLERİN STAJ FAALİYETLERİ 31 Temmuz 2018
foto
müdürlüğümüz bünyesinde dönem stajlarını tamamlayan Acil durum afet yönetimi ve sivil savunma itfaiyecilik bölümü öğrencileri İl Müdürümüz Mustafa TÜRKER tarafından katılım belgesi verildi. ve staj süresince müdürlüğümüzün öğrenci arkadaşlara neler kattığı ve hangi konularda bilgi sahibi oldukları ve öğrenci arkadaşlarında görüşleri alınarak eğitim faaliyetleri kapsamında daha iyisini nasıl yaparız konusunda bilgi alışverişinde bulunuldu.öğrencilere gelecekten beklentileri, hedefleri, konusunda il müdürümüz tarafından fikir alışverişi yapıldı staj süresi boyunca İl Müdürümüz öncülüğünde EĞİTMEN personellerimiz tarafından öğrencilerimize uyguladığımız eğitim programı;
[Devamı]
MALATYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İTFAİYE EKİBİ VE STAJER ÖĞRENCİLERLE BERABER MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜ ZİYARETİ 31 Temmuz 2018
foto
Malatya büyükşehir belediyesi itfaiye personeli ve itfaiye bünyesinde staj yapan sivil savunma ve itfaiyecilik bölümü ve acil durum afet yönetimi bölümü öğrencileri ile beraber kurumumuzu ziyaret ederek il müdürümüz Mustafa TÜRKER ziyarette duyduğu memnuniyeti dile getirerek öğrenci arkadaşlara kurumumuzun çalışma sistemi,işleyişi, kurumumuz bünyesinde yapılan iş ve işlemler arama ve kurtarma ekibinin görevleri müdahale kapasitemiz konusunda bilgilendirme yapıldı. ayrıca araçlarımız ve araçlarımızdan bulunan ekip ve ekipmanlar tanıtıldı. AFAD VE İTFAİYE ekiplerimizin ilimizde meydana gelen olaylara ortak müdahale konusunda bilgi alışverişinde bulunuldu. ve temel afet bilinci farkındalık eğitimlerimiz anlatıldı.ve afet bilinci broşürlerimiz ve kitaplarımız arkadaşlara dağıtıldı.son olarakta...
[Devamı]
DEPREM VE YANGIN TATBİKATI 12 Mart 2018
foto
deprem haftası etkinlikleri kapsamında senaryo gereği Malatya ilimiz genelinde 6.5 şiddetinde 30 saniye süren deprem meydana geldiği varsayılarak Battalgazi Avni Kığılı Kız Anadolu İmam Hatip lisesinde AFAD,İNOSAR,UMKE,İTFAİYE,44 MİLKUT,112 ekiplerinin katıldığı deprem ve deprem sonrası çıkabilecek yangınlara karşı yangın tatbikatı gerçekleştirildi.
[Devamı]
TEMEL AFET BİLİNCİ-TAHLİYE 06 Mart 2018
foto
Afete hazır okul projesi kapsamında Ş.K.Ö Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi öğretmenleri ve öğrencilerine Temel Afet Bilinci farkındalık,tahliye,ilimizin afetselliği olası afetlere karşı alınabilecek önlemler, doğru davranış şekilleri (ÇÖK-KAPAN-TUTUN) tahliye konularında eğitim verilerek eğitim sonunda okul yönetiminin kontrolünde tahliye tatbikatı gerçekleştirildi.
[Devamı]
DEPREM HAFTASI ETKİNLİKLERİ 06 Mart 2018
foto
1-7 Mart Deprem haftası Etkinlikleri kapsamında ilimiz Malatyapark AVM'de Temel Afet Bilinci(farkındalık) sergimiz Sayın Vali Yrd V. İdris Akça ve Afad Müdürümüz Mustafa Türker, Şube Müdürleri ve diğer kurum amirleri ve personelin katlımıyla Afet farkındalık sergimizin açılışı gerçekleştirildi. Deprem öncesi,deprem sırası,deprem sonrası doğru davranış şekilleri,alınabilecek önlemler ve yaşanmış afetlerden kesit resimler ve tahliye konularında bilgilendirmeler yapılarak doğal afetler ile ilgili broşürler dağıtıldı.
[Devamı]
TEMEL AFET BİLİNCİ (FARKINDALIK) EĞİTİMİ 05 Mart 2018
foto
Afete Hazır Okul projesi kapsamında Darende Aşağıulupınar 75.yıl cumhuriyet ilkokulu öğretmen ve öğrencilerine deprem öncesi,deprem sırası,deprem sonrasında doğru davranış şekilleri( ÇÖK-KAPAN-TUTUN) ve alınabilecek önlemler afet ve acil durum çantası nasıl hazırlanır. ( Deprem, Sel, Heyelan, Çığ, Yangın ve Tahliye ) konularında eğitim verildi.
[Devamı]
TEMEL AFET BİLİNCİ EĞİTİMİ 01 Mart 2018
foto
Afete hazır okul projesi kapsamında fırat ilkokulu öğrencileri kurumumuzu ziyaret ettiler.Doğal afetler kapsamında öğrenci ve öğretmenlere kurumumuz tanıtılarak,AFAD 'ın ülkemiz için önemi,hangi olaylara müdahale ettiği.Olası afetlerde alınacak önlemler hakkında bilgilendirme yapılarak afet farkındalık eğitimi verildi.
[Devamı]
TEMEL AFET BİLİNCİ (FARKINDALIK) 27 Şubat 2018
foto
Deprem haftası etkinlikleri kapsamında yakınca Anadolu lisesi öğretmen ve öğrencilerine Temel Afet Bilinci(farkındalık),doğru davranış şekilleri (ÇÖK-KAPAN-TUTUN ) olası afetlere karşı alınabilecek önlemler ,tahliye,arama kurtarma araç gereçlerinin tanıtımı doğal afetlerde etkin ve hızlı mudahele yöntemleri konularında eğitim verilerek eğitim sonunda okul yönetiminin kontrolünde tahliye tatbikatı gerçekleştirildi.
[Devamı]
İlimizde Afete Hazır Okul Kapsamında Enderun Okullarına Eğitim Verildi 01 Aralık 2017
foto
Müdürlüğümüz; Okulların afetlere dirençli kurumlar haline gelmesi, öğrenci ve çalışanların fiziksel olarak korunması, muhtemel tehlikeler karşısında eğitim-öğretimdeki kesintinin minimum seviyede tutulması ve güvenlik kültürü oluşturulması için Enderun Okullarında Afete Hazır Okul projesi kapsamında bilinçlenme eğitimi verildi. Bu kapsamda öğrencilere güvenli ve hızlı tahliye uygulamaları yapıldı.
[Devamı]
Yoncalı Kavşağında Meydana Gelen Göçük'e Arama Kurtarma Ekibimiz Müdahale Etti. 01 Aralık 2017
foto
Yeni Stadyum ile İnönü Üniversitesi arasında bulunan Yoncalı Kavşakta meydana gelen göçük altında kalan bir vatandaşımızı kurtarmak için Arama Kurtarma Ekibimiz Müdahalede bulundu. Vatandaş ex(ölü) olarak çıkarılarak sağlık ekibine teslim edildi.
[Devamı]
Sayfalar: 12