İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
MALATYA
Malatya Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

İlimizde Afete Hazır Okul Kapsamında Enderun Okullarına Eğitim Verildi 01 Aralık 2017
foto
Müdürlüğümüz; Okulların afetlere dirençli kurumlar haline gelmesi, öğrenci ve çalışanların fiziksel olarak korunması, muhtemel tehlikeler karşısında eğitim-öğretimdeki kesintinin minimum seviyede tutulması ve güvenlik kültürü oluşturulması için Enderun Okullarında Afete Hazır Okul projesi kapsamında bilinçlenme eğitimi verildi. Bu kapsamda öğrencilere güvenli ve hızlı tahliye uygulamaları yapıldı.
[Devamı]
Yoncalı Kavşağında Meydana Gelen Göçük'e Arama Kurtarma Ekibimiz Müdahale Etti. 01 Aralık 2017
foto
Yeni Stadyum ile İnönü Üniversitesi arasında bulunan Yoncalı Kavşakta meydana gelen göçük altında kalan bir vatandaşımızı kurtarmak için Arama Kurtarma Ekibimiz Müdahalede bulundu. Vatandaş ex(ölü) olarak çıkarılarak sağlık ekibine teslim edildi.
[Devamı]
Olası Bir Afet Öncesi, Alınabilecek Tedbirleri Konuşulması İçin İl Müdürlüğümüz Personelleri Aslantepe Höyüğü'nü Ziyaret Etmiştir. 29 Eylül 2017
foto
25 Eylül 2017 tarihinde Kurumumuz AB Proje Birimi Aslantepe Höyüğü’nü ziyaret etmiştir. Höyükteki kazı çalışmalarından sorumlu ve yetkili kişi olan Prof. Dr. Marcella FRANGIPANE sit alanını Birim personellerine gezdirmiş ve sit alanı hakkında detaylı bilgilendirmelerde bulunmuştur. Kendisi ile ayrıca sit alanın olası afetlere karşı korunmasına yönelik fikir alışverişinde bulunmuştur.
[Devamı]
Müdürlüğümüz tarafından ilgili Kamu Kurumlarına "KBRN Farkındalık ve Şüpheli Posta Eğitimi” verilmiştir. 29 Eylül 2017
foto
Kurumumuz Malatya AFAD, Kamu Kurum ve Kuruluşlarındaki KBRN (Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik ve Nükleer) farkındalığının arttırılması ve koordinasyonun sağlanması amacıyla İlimizde 16-17.08.2017 tarihlerinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı Battalgazi İlçesi Şehit Oğuzhan Günaydın Halk Eğitim Merkezi’nde Başkanlığımız koordinesinde “KBRN Farkındalık ve Şüpheli Posta Eğitimi” verilmiştir.
[Devamı]
AFAD, TABB ile Türkiye’nin Afet Hafızasını Gelecek Nesillere Taşıyor 08 Ağustos 2016
foto
Afetler ile ilgili elde edilen bilimsel deneyim ve sonuçların kaybolmadan güvenilir, dijital bir platformda korunmasını ve her an ulaşılabilir olmasını sağlayan Türkiye Afet Bilgi Bankası Projesi’nde (TABB) bugüne kadar 111.818 doküman ve 15.000 afet verisi yüklendi.
[Devamı]
AFAD Başkan Vekili Bilden Demokrasi Nöbetinde 03 Ağustos 2016
foto
AFAD, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önünde 18 gündür devam eden demokrasi nöbetlerinde halkımıza iaşe yardımında bulunmaya devam ediyor. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkan Vekili Mehmet Halis Bilden, Demokrasi Nöbetleri'nin 18. gününde, halkımıza destek olan AFAD ekibine eşlik etti.
[Devamı]
Muhabirler, Afetlerde Görev Yapabilmek İçin AFAD’dan Eğitim Alıyor 06 Haziran 2016
foto
MUHABİRLER, AFETLERDE GÖREV YAPABİLMEK İÇİN AFAD’DAN EĞİTİM ALIYOR Savaş ve doğal afet alanlarında canları pahasına görev yapan medya mensupları, Anadolu Ajansı (AA) ile AFAD’ın işbirliğinde düzenlenen ‘Savaş Muhabirliği Sertifika Programı’na katıldı. Muhabirler, afet bölgelerinde hayatta kalmak ve güvenli çalışabilmek için AFAD eğitmenlerinden hem pratik hem teorik eğitimler aldı. Türkiye’de tek, dünyada ise sayılı birkaç kurum tarafından düzenlenebilen programın 6. dönem eğitimine, Suriyeli gazeteci Ahmed Ganam da katıldı.
[Devamı]